Ravasz, mint a róka; szorgos, mint a hangya; ártatlan, mint a ma született bárány… Ilyen és ehhez hasonló közmondásokat mindenki hallott már. De vajon elgondolkodtunk-e azon, mi keresnivalójuk van ezeknek az állatoknak egy kortárs fotókiállításon? Gyere, és fedezzük fel együtt az állatok világában kalandozva!
A „Te melyik birkát választanád?” egy kreatív gondolkodást ösztönző kortárs művészeti foglalkozás, amely az SNI-s gyerekek speciális igényeire szabva jött létre. A program során minden gyermek megismerkedhet a kortárs fotográfia frissességével és újszerű, mégis időtálló esztétikájával. A gyerekek átélhetik a szabad alkotás élményét, megtapasztalhatják a vizuális önkifejezés és az énhatékonyság örömét, valamint a közös munka szociális hatásait – mindezt gazdag, multiszenzoros élményeken keresztül.
A foglalkozás záró akkordjaként a gyerekek maguk is elkészíthetik a saját birkájukat, majd közösen egy nyájat alkotunk, amelyet le is fotózunk – épp úgy, ahogyan egy kortárs fotóművész tenné, így a gyerekek maguk is kiállítóvá válhatnak a galériában. A kis létszámú foglalkozáson résztvevő gyerekek saját műveikkel, mint “kis kortárs művészek” távozhatnak a galériából, hisz a művészet örök és mindenkinek részesülnie kell csodatévő erejéből!
Foglalkozásunk a Budapest Fotó Fesztivál keretében megrendezett INSIDE című fotókiállításunkhoz kapcsolódik, amely a csehországi Sziléziai Egyetem Kreatív Fotográfiai Intézetének 35. születésnapja alkalmából a hallgatók legjobb munkáiból válogat.
Fejleszthető kompetenciák: kreativitás, taktilis érzékelés, térbeli tájékozódás, vizuális és esztétikai önkifejezés, szociális képességek, finommotorika, verbális és nonverbális kommunikáció, problémamegoldás és logikus gondolkodás, figyelem, vizuális-, akusztikus észlelés fejlesztése, állatok felismerése, hangok felismerésének gyakorlása, differenciáló-képesség fejlesztése, türelem fejlesztése.
Időigény: 15 perc megérkezés + 60 perc foglalkozás (Arra is lehetőséget tudunk biztosítani, hogy a hozott tízórai elfogyasztásával kezdjék a gyerekek a foglalkozást.)
Ajánlott korosztály: Általános iskola (A pontos életkorokról egyéni tájékoztatást kérünk!)
Csoportlétszám: 7-9 fő
Jelentkezés: muzeumpedagogia@deak17galeria.hu
Kérhető:
- 2025. május 15. 9 óra
- 2025. május 22. 10 óra
- 2025. május 29. 10 óra
- 2025. június 5. 10 óra
- 2025. június 12. 10 óra
Jelentkezéseket emailben várjuk a következő adatok megadásával:
Foglalkozás címe:
Dátum (ha lehetséges, kérjük több dátumot/időpontot adjon meg, amikor részt szeretnének venni a foglalkozáson):
Iskola:
Csoport/korosztály:
Létszám:
Pedagógusok és kísérők száma:
Pedagógus telefonos és e-mailes elérhetősége:
A jelentkezés után telefonos egyeztetés is szükséges az osztály részletesebb képességprofiljának megismerése érdekében:
-Konkrét diagnózisok, társuló zavarok
-Fontos személyiségbeli vonások
-Speciális szükségletek (ingerérzékenység (pl. hang), egyéb inger-preferencia vagy fóbia)
-Pontos életkor
-Csoportdinamika bemutatása (osztálykohézió, figyelem tartóssága)
Az osztályprofilt kérjük legalább egy héttel a foglalkozás előtt szíveskedjenek elküldeni a galéria e-mail címére!
A foglalkozás során fényképeket is készítünk, a szolgáltatás igénybevételével a résztvevők elfogadják adatvédelmi szabályzatunkat és hozzájárulnak ahhoz, hogy a felvételeken szerepeljenek. A felvételeket a Galéria kommunikációs anyagaiban, sajtómegjelenései során használja fel.
A foglalkozáson a részvétel ingyenes.
A borítóképen: Daniela Búryová Ovce jako lidé – lidé jako ovce